Dnia wczorajszego po raz kolejny nasze stowarzyszenie, wraz z korporacją akademicką Astrea Lublinensis, współorganizowało Lubelski Marsz Rotmistrza Pileckiego. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele pobrygidkowskim, po której uczestnicy przenieśli się na Plac Wolności, skąd wyruszył Marsz. W jego czasie odczytywany był życiorys Witolda Pileckiego (za co odpowiadał kol. Mateusz Karczmarz) oraz wznoszone były okrzyki ku czci rotmistrza. Pochód zakończył się na dziedzińcu Zamku Lubelskiego, gdzie prezes naszego oddziału, Nikodem Polak, oraz przedstawiciel korporacji akademickiej wygłosili chwytliwe przemówienia. Na koniec został także odśpiewany uroczyście hymn Polski.

Tegoroczny Marsz pod względem organizacyjnym stał na wysokim poziomie, za co w dużej mierze odpowiedzialny był jego koordynator, kol. Dariusz Szady, któremu należą się ogromne gratulacje.

Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z wydarzenia:

          

Po więcej zdjęć odsyłamy do galerii Andrzeja Malczaka oraz Marcina Budzyńskiego.

Optymizmem napawa nas także rosnąca frekwencja uczestników Marszu. Za to możemy być wdzięczni niektórym członkom naszego stowarzyszenia oraz Astrejczykom, którzy w przeddzień Marszu poświęcili swój czas i przeprowadzili aktywną akcję promocyjną.


Oczywiście ciepło dziękujemy wszystkim za przybycie oraz do zobaczenia za rok!