Dnia 10 lutego wraz ze stowarzyszeniem Wolna Lubelszczyzna mieliśmy przyjemność współorganizować spotkanie z doktorem Marcinem Chmielowskim – jednym z najbardziej zasłużonych głosicieli idei wolnorynkowych w Polsce – na którym wygłosił on wykład pt. „Przedsiębiorczość idei czyli filozofia wolności w organizacyjnej praktyce”.

Tematem centralnym wykładu było tzw. Okno Overtona w kontekście popularyzacji postulatów wolnościowych w polityce zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym. Pomimo drobnych problemów technicznych i średniej frekwencji spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a wykład uznajemy za bardzo wartościowy i motywujący – prowadzący przekonywał nas między innymi, że w celu promowania wolności należy szukać wspólnych płaszczyzn i w miarę możliwości nawiązywać współpracę z innymi środowiskami, nawet jeśli mamy odmienne zdania w niektórych dziedzinach. Po wykładzie oczywiście była możliwość zadawania pytań, z której publiczność bardzo chętnie korzystała.

Spotkanie odbyło się w biurze poselskim posła Jakuba Kuleszy. Wszystkim przybyłym, współorganizatorom, prelegentowi oraz Panu Posłowi za użyczenie lokalu dziękujemy.

Oby więcej takich spotkań!


Przy okazji, zapraszamy do obserwowania fundacji Wolność i Przedsiębiorczość, której dr Chmielowski jest wiceprezesem:

http://fundacjawip.orgfanpage – kanał YT