Mamy przyjemność poinformować, iż zakończyła się zbiórka książek na rzecz Związku Polaków w Rumunii organizowana przez Stowarzyszanie KoLiber o/Lublin. W czwartek dostarczyliśmy łącznie ponad tonę książek (literatura współczesna – od 1989 r. wzwyż) na rzecz Domu Polskiego w Suczawie, odpowiedzialnego za krzewienie kultury polskiej na terenie Rumunii.

Podziękowania należą się przede wszystkim członkom lubelskiego KoLibra, którzy poświęcili swój czas i energię na rzecz zbiórki zapoczątkowanej jeszcze w marcu ubiegłego roku. Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie zaprzyjaźnionych placówek:

Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. A. Kamieńskiej w Świdniku

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Świdniku

Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawa

Wypożyczalnia dla Dorosłych nr 87 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Gminnej Biblioteki Publicznej w Borkach

Zespółu Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzu.

Dziękujemy inicjatorom akcji Książka dla Rodaka za pokaźną ilość ofiarowanych książek oraz KoLiber Olsztyn za pomoc przy ich załadunku. Dziękujemy PHU DUDI za pomoc w transporcie książek do Lublina. Ogromne podziękowania należą się Bury Sp Zoo- Partner Serwisowy MAN Truck & Bus Polska, dzięki których życzliwości mogliśmy przechowywać zebrane książki i dostarczyć je bezpiecznie do Suczawy oraz wszystkim osobom, które dowiedziawszy się o akcji postanowiły wesprzeć ją z swych z prywatnych księgozbiorów.

Odwiedź nas:

Instagram koliber_lublin